Dit onderzoek bestaat uit het uitvoeren van een behoefte- en interessepeiling onder de inwoners van onze gemeente. Aan de hand daarvan voeren we een proef uit met het aanbieden van deelauto’s en deelfietsen.

Voortgangsindicator

G

Toelichting op de actie

Dit jaar lag de focus voornamelijk op het onderzoeken van coöperatief autodelen en het inzetten van deelmobiliteit binnen gebiedsontwikkelingen.

Hierbij zijn de volgende stappen gezet:

  • De gemeente neemt deel aan een traject met Goedopweg, Goudappel en de provincie, gericht op het opstellen van een mobiliteitsprogramma van eisen (MpvE). Het doel is om te komen tot een passend pakket aan mobiliteitsmaatregelen, inclusief deelmobiliteit, specifiek voor de gemeente De Ronde Venen.

  • Naar aanleiding van de interessepeiling deelmobiliteit van Goedopweg zijn er diverse inloopavonden georganiseerd over coöperatief autodelen. De ambassadeurs onderzoeken momenteel de haalbaarheid van het introduceren van een model voor autodelen in De Ronde Venen. Hierbij wordt gekeken naar een mogelijke samenwerking met de initiatiefnemers van Wijkar uit Katwijk, om samen met lokale ondernemers een vergelijkbaar autodeelconcept in onze gemeente op te zetten.

  • De proef met deeltweewielers is gerealiseerd.