Voortgang activiteiten
Financiën
Voortgang activiteiten
1 | Budgetoverzicht per programma
Totaal programma's 1 tot en met 5
Terug naar navigatie - 1 | Budgetoverzicht per programma - Totaal programma's 1 tot en met 5| Exploitatie | Begroting 2026 na wijziging | Tweede BERAP 2026 | Raming 2026 na Tweede BERAP 2026 | |
|---|---|---|---|---|
| Lasten | 157.329 | -2.150 | 155.179 | |
| Baten | 155.875 | 1.684 | 157.559 | |
| Saldo van baten en lasten | -1.455 | 3.834 | 2.380 | |
| Stortingen | 7.558 | -111 | 7.447 | |
| Onttrekkingen | 8.294 | -3.516 | 4.778 | |
| Saldo van inzet reserves | 736 | -3.405 | -2.669 | |
| Financieel resultaat (- = tekort en + = overschot) | -718 | 429 | -289 | |
Programma 1 | Wonen
Terug naar navigatie - 1 | Budgetoverzicht per programma - Programma 1 | Wonen| Exploitatie | Begroting 2026 na wijziging | Tweede BERAP 2026 | Raming 2026 na Tweede BERAP 2026 | |
|---|---|---|---|---|
| Lasten | 52.093 | -3.168 | 48.924 | |
| Baten | 31.069 | -31 | 31.039 | |
| Saldo van baten en lasten | -21.023 | 3.138 | -17.886 | |
Programma 2 | Samenleven
Terug naar navigatie - 1 | Budgetoverzicht per programma - Programma 2 | Samenleven| Exploitatie | Begroting 2026 na wijziging | Tweede BERAP 2026 | Raming 2026 na Tweede BERAP 2026 | |
|---|---|---|---|---|
| Lasten | 72.152 | 1.108 | 73.260 | |
| Baten | 22.995 | 1.194 | 24.189 | |
| Saldo van baten en lasten | -49.157 | 86 | -49.071 | |
Programma 3 | Veiligheid
Terug naar navigatie - 1 | Budgetoverzicht per programma - Programma 3 | Veiligheid| Exploitatie | Begroting 2026 na wijziging | Tweede BERAP 2026 | Raming 2026 na Tweede BERAP 2026 | |
|---|---|---|---|---|
| Lasten | 4.966 | 12 | 4.978 | |
| Baten | 379 | 400 | 779 | |
| Saldo van baten en lasten | -4.587 | 388 | -4.199 | |
Programma 4 | Bestuur en bedrijfsvoering
Terug naar navigatie - 1 | Budgetoverzicht per programma - Programma 4 | Bestuur en bedrijfsvoering| Exploitatie | Begroting 2026 na wijziging | Tweede BERAP 2026 | Raming 2026 na Tweede BERAP 2026 | |
|---|---|---|---|---|
| Lasten | 26.469 | -113 | 26.356 | |
| Baten | 1.114 | -2 | 1.112 | |
| Saldo van baten en lasten | -25.355 | 111 | -25.244 | |
Programma 5 | Financiƫn
Terug naar navigatie - 1 | Budgetoverzicht per programma - Programma 5 | Financiƫn| Exploitatie | Begroting 2026 na wijziging | Tweede BERAP 2026 | Raming 2026 na Tweede BERAP 2026 | |
|---|---|---|---|---|
| Lasten | 1.650 | 11 | 1.661 | |
| Baten | 100.317 | 123 | 100.440 | |
| Saldo van baten en lasten | 98.667 | 112 | 98.779 | |
| Stortingen | 7.558 | -111 | 7.447 | |
| Onttrekkingen | 9.013 | -3.945 | 5.067 | |
| Saldo van inzet reserves | 1.455 | -3.834 | -2.380 | |
2 | Overzicht inzet reserves
Verloopoverzicht reserves 2026
Terug naar navigatie - 2 | Overzicht inzet reserves - Verloopoverzicht reserves 2026In de huidige raming is opgenomen een onttrekking van € 736.000 euro aan inzet van de reserves. Deze raming wordt in deze rapportage aangepast naar een toevoeging van € 2.669.000. De opbouw hiervan is als volgt.
| Overzicht inzet van reserves (+ = storting in de reserves en - = onttrekking aan de reserves) bedragen x € 1.000 | ||||
| Vorige raming | Tweede BERAP 2026 | Herziene raming 2026 | ||
| 1. | Structureel | -419 | 0 | -419 |
| 2. | Incidenteel | -317 | 3.405 | 3.088 |
| 3. | Totaal | -736 | 3.405 | 2.669 |
Specificatie structurele inzet van reserves
Terug naar navigatie - 2 | Overzicht inzet reserves - Specificatie structurele inzet van reservesDe ramingen voor de structurele mutaties sluiten aan bij hetgeen is opgenomen in de Programmabegroting 2026.
Specificatie incidentele inzet van reserves
Terug naar navigatie - 2 | Overzicht inzet reserves - Specificatie incidentele inzet van reserves| Incidentele baten en lasten die verrekend worden met de reserves (+ = storting in de reserves en - = onttrekking aan de reserves) bedragen x € 1.000 | ||||
| Nr. | Omschrijving | Vorige raming | Tweede BERAP 2026 | Herziene raming 2026 |
| 1. | Asbestinventarisatie, ontruimen en sloop Herenweg 196 en 196A | -26 | 0 | -26 |
| 2. | Opstellen Visie openbare ruimte | -30 | 0 | -30 |
| 3. | Onderzoek en planvoorbereiding openbare ruimte | -163 | 0 | -163 |
| 4. | Toekomstige reconstructie Baambrugse Zuwe | -1.000 | 1.000 | 0 |
| 5. | Sanering verkeersborden en obstakels | -42 | 0 | -42 |
| 6. | Onderzoeken en stimuleren van deelvervoer | -25 | 0 | -25 |
| 7. | Opstellen kaders beeldkwaliteit bestaande bedrijventerrein Mijdrecht | -30 | 0 | -30 |
| 8. | Opstellen economische visie | -30 | 0 | -30 |
| 9. | Uitvoering actieplan bedrijventerrein Mijdrecht | -25 | 0 | -25 |
| 10. | Recreatieve voorzieningen Marickenland/De Heul (lasten) | -300 | 0 | -300 |
| 11. | Veilig maken speelvoorziening G. v. Stoutenborchstraat | -65 | 0 | -65 |
| 12. | Pilot Waeterrijck - beleid voor permanente bewoning | -74 | 59 | -15 |
| 13. | Opstellen Omgevingsvisie en Omgevingsplan | -73 | 0 | -73 |
| 14. | Vaststellen ruimtelijk kader Centrumplan Vinkeveen | -30 | 0 | -30 |
| 15. | Ruimtelijk Kader CSW-Jumbo | -80 | 0 | -80 |
| 16. | De Maricken| lasten | -1.783 | 0 | -1.783 |
| 17. | De Maricken| baten | 1.690 | 0 | 1.690 |
| 18. | Anterieure overeenkomst De Meijert | 4.809 | -211 | 4.598 |
| 19. | Anterieure overeenkomst Oosterland | -16 | 0 | -16 |
| 20. | Seniorenhof De Trekvogel | -270 | 50 | -220 |
| 21. | Hofland | Sloop en bouwrijp maken | -297 | 260 | -37 |
| 22. | Hofland | Plankosten | -29 | 0 | -29 |
| 23. | Implementatie Wet kwaliteitsborging | -90 | 0 | -90 |
| 24. | Revitalisering woonwagenstandplaats | -2.374 | 1.937 | -437 |
| 25. | Ruimtelijk kader Argon-locatie | -124 | 50 | -74 |
| 26. | Herontwikkeling De Trekvogel en Polderbloesem | -43 | 0 | -43 |
| 27. | Ruimtelijk Kader Oude Hofland- en Wereldwijsschool | -65 | 65 | 0 |
| 28. | Ruimtelijk Kader Klinkhamerlocatie | -100 | 95 | -5 |
| 29. | Kindcentrum Hofland | Inrichting | -50 | 0 | -50 |
| 30. | Energiebesparende maatregelen buitensportaccommodaties | -50 | 0 | -50 |
| 31. | Energiebesparende maatregelen Veenweidebad | -75 | 0 | -75 |
| 32. | Afstoten maatschappelijk vastgoed | De Polderbloesem | 300 | -300 | 0 |
| 33. | Afstoten maatschappelijk vastgoed | Brandweerkazerne | 300 | 400 | 700 |
| 34. | Beheer archiefbestand | -57 | 0 | -57 |
| Totaal | -317 | 3.405 | 3.088 | |
| Waarvan verrekend via de algemene reserve | -267 | 3.405 | 3.138 | |
| Waarvan verrekend via de bestemmingsreserve Energie buitensport | -50 | 0 | -50 | |
3 | Voortgang investeringen
Algemeen voortgang investeringen
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - Algemeen voortgang investeringenDit onderdeel van de bestuursrapportage geeft inzicht in de voortgang van de investeringsbudgetten die door de gemeenteraad zijn toegekend voor het jaar 2026 en eerdere jaren.
Investeringen zijn uitgaven voor bezittingen (zoals gebouwen, infrastructuur of apparatuur) die meerdere jaren van nut zijn. Deze worden opgenomen op de balans. De bijbehorende kosten – zoals onderhoud, afschrijving, rente en verzekering – worden verwerkt in de jaarlijkse exploitatiekosten.
Wat tonen de kolommen?
- De kolom ‘t/m 2025’ laat zien hoeveel er daadwerkelijk is uitgegeven tot en met 31 december 2025.
- De kolommen ‘2026 t/m 2030’ geven aan hoeveel er gepland staat om uit te geven in de komende jaren.
Totaaloverzicht voortgang investeringen (bedragen x 1.000 euro)
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - Totaaloverzicht voortgang investeringen (bedragen x 1.000 euro)| Totaaloverzicht voortgang investeringen (bedragen x € 1.000) |
|||||||||
| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | |||
| 1. | Afval | 1.220 | 854 | 306 | 100 | 0 | 0 | 0 | 1.260 |
| 2. | Automatisering | 1.084 | 403 | 609 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.012 |
| 3. | Binnensportaccommodaties | 2.581 | 274 | 647 | 1.313 | 333 | 0 | 0 | 2.567 |
| 4. | Bruggen | 9.288 | 4.081 | 4.158 | 1.116 | 0 | 0 | 0 | 9.355 |
| 5. | Buitensportaccommodaties | 4.870 | 0 | 1.410 | 2.485 | 325 | 325 | 325 | 4.870 |
| 6. | Facilitaire zaken en huisvesting | 2.400 | 1.266 | 1.109 | 25 | 0 | 0 | 0 | 2.400 |
| 7. | Fiets- en busvoorzieningen | 150 | 36 | 114 | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 |
| 8. | Onderwijshuisvesting | 27.971 | 10583 | 1.520 | 5.429 | 5.405 | 3.626 | 1.408 |
27.971 |
| 9. | Openbare verlichting | 1.424 | 413 | 646 | 214 | 0 | 0 | 0 | 1.273 |
| 10. | Recreatie | 4.316 | 0 | 200 | 1.770 | 0 | 0 | 2.346 | 4.316 |
| 11. | Riolering | 5.127 | 594 | 1.259 | 3.148 | 150 | 0 | 0 | 5.151 |
| 12. | Vastgoed | 6.266 | 83 | 740 | 3.359 | 1.400 | 700 | 0 | 6.282 |
| 13. | Voertuigen en materialen | 686 | 29 | 587 | 160 | 0 | 0 | 0 | 776 |
| 14. | Wegen | 32.813 | 1.845 | 2.539 | 13.991 | 7.930 | 6.500 | 200 | 33.005 |
| Totaal | 100.196 | 20.461 | 15.844 | 33.110 | 15.543 | 11.151 | 4.279 | 100.388 | |
1. Afval
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 1. Afval| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Behuizingen | 316 | 312 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 316 | Nee |
| 2. | Containers | 546 | 507 | 39 | 0 | 0 | 0 | 0 | 546 | Nee |
| 3. | Vulgraadmeter | 8 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | Nee |
| 4. | Containers met dekzeilen | 40 | 35 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | Nee |
| 5. | Voorbereiding nieuw afvalbrengstation | 200 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 | 0 | 200 | Nee |
| 6. | Vervangen Klein Chemisch Afval Depot | 110 | 0 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 110 | Nee |
| 7. | Vervanging perscontainer plastic Abcoude | 0 | 0 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | Ja |
| Totaal | 1.220 | 854 | 306 | 100 | 0 | 0 | 0 | 1.260 | ||
2. Automatisering
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 2. Automatisering| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Vergunningverlening, toezicht en handhaving | 59 | 53 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 59 | Nee |
| 2. | Werkplekken en mobiele apparaten | 210 | 175 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 185 | Ja |
| 3. | ICT - Beveiliging | 20 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | Ja |
| 4. | Werkplekken en mobiele apparaten | 335 | 167 | 168 | 0 | 0 | 0 | 0 | 335 | Nee |
| 5. | Werkplekken en mobiele apparaten | 335 | 0 | 335 | 0 | 0 | 0 | 0 | 335 | Nee |
| 6. | ICT - Bestuur | 125 | 0 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 | Ja |
| Totaal | 1.084 | 403 | 609 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.012 | ||
3. Binnensportaccommodaties
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 3. Binnensportaccommodaties| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Renovatie De Eendracht (MJOP) | 79 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 65 | Ja |
| 2. | Renovatie De Phoenix (MJOP) | 316 | 209 | 0 | 107 | 0 | 0 | 0 | 316 | Nee |
| 3. | Renovatie De Eendracht (MJOP) | 107 | 0 | 107 | 0 | 0 | 0 | 0 | 107 | Nee |
| 4. | Renovatie De Phoenix (MJOP) | 841 | 0 | 75 | 766 | 0 | 0 | 0 | 841 | Nee |
| 5. | Energiebesparende maatregelen en onderhoud Veenweidebad | 40 | 0 | 0 | 40 | 0 | 0 | 0 | 40 | Nee |
| 6. | Solarcarport Veenweidebad | 333 | 0 | 0 | 0 | 333 | 0 | 0 | 333 | Nee |
| 7. | Veenweidebad (MJOP) | 700 | 0 | 300 | 400 | 0 | 0 | 0 | 700 | Nee |
| 8. | Overname zonnepanelen Veenweidebad | 165 | 0 | 165 | 0 | 0 | 0 | 0 | 165 | Nee |
| Totaal | 2.581 | 274 | 647 | 1.313 | 333 | 0 | 0 | 2.567 | ||
4. Bruggen
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 4. Bruggen| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Gemeenlandsevaartbrug - elektrische installaties | 438 | 363 | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 438 | Nee |
| 2. | Botsholsebrug - elektrische installaties | 732 | 721 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 732 | Nee |
| 3. | Botsholsebrug - constructie staal | 80 | 84 | -4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 80 | Nee |
| 4. | Bruggen - hout | 334 | 262 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 334 | Nee |
| 5. | Bruggen - beton | 187 | 167 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 187 | Nee |
| 6. | Heulbrug - elektrische installaties | 1.011 | 583 | 428 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.011 | Nee |
| 7. | Heulbrug - slagboom | 193 | 45 | 148 | 0 | 0 | 0 | 0 | 193 | Nee |
| 8. | Heulbrug - constructie staal |
392 | 110 | 282 | 0 | 0 | 0 | 0 | 392 | Nee |
| 9. | Stokkelaarsbrug - elektrische installaties | 557 | 299 | 258 | 0 | 0 | 0 | 0 | 557 | Nee |
| 10. | Stokkelaarsbrug - slagboom | 346 | 122 | 224 | 0 | 0 | 0 | 0 | 346 | Nee |
| 11. | Stokkelaarsbrug - constructie staal | 133 | 10 | 123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 133 | Nee |
| 12. | Bruggen - beton |
416 | 120 | 246 | 50 | 0 | 0 | 0 | 416 | Nee |
| 13. | Voetangelbrug - elektrische installaties | 637 | 489 | 148 | 0 | 0 | 0 | 0 | 637 | Nee |
| 14. | Nellesteinbrug - elektrische installaties |
692 | 304 | 388 | 0 | 0 | 0 | 0 | 692 | Nee |
| 15. | Nellesteinbrug - slagboom |
140 | 63 | 77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 140 | Nee |
| 16. | Nellesteinbrug - constructie staal |
293 | 132 | 161 | 0 | 0 | 0 | 0 | 293 | Nee |
| 17. | Bruggen - beton | 254 | 0 | 125 | 129 | 0 | 0 | 0 | 254 | Nee |
| 18. | Bruggen - hout | 19 | 0 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 | Nee |
| 19. | Bruggen - hout | 500 | 39 | 431 | 30 | 0 | 0 | 0 | 500 | Nee |
| 20. | Voetangelbrug - slagboom | 180 | 112 | 68 | 0 | 0 | 0 | 0 | 180 | Nee |
| 21. | Voetangelbrug - constructie staal | 189 | 56 | 133 | 0 | 0 | 0 | 0 | 189 | Nee |
| 22. | Steffensbrug - elektrische installaties | 273 | 0 | 23 | 250 | 0 | 0 | 0 | 273 | Nee |
| 23. | Steffensbrug - hydraulische installaties |
94 | 0 | 0 | 94 | 0 | 0 | 0 | 94 | Nee |
| 24. | Steffensbrug - slagbomen |
158 | 0 | 0 | 158 | 0 | 0 | 0 | 158 | Nee |
| 25. | Diverse aanpassingen beweegbare bruggen | 125 | 0 | 125 | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 | Nee |
| 26. | Reconstructie houten bruggen |
275 | 0 | 20 | 255 | 0 | 0 | 0 | 275 | Nee |
| 27. | Diverse aanpassingen vaste bruggen | 110 | 0 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 110 | Nee |
| 28. | Diverse aanpassingen vaste bruggen |
175 | 0 | 25 | 150 | 0 | 0 | 0 | 175 | Nee |
| 29. | Reconstructie steigers |
55 | 0 | 55 | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 | Nee |
| 30. | Reconstructie duikers |
50 | 0 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 31. | Bruggen - Aanpassing Botsholsebrug | 250 | 0 | 250 | 0 | 0 | 0 | 0 | 250 | Nee |
| 32. | Naambordjes bruggen | 0 | 0 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 | Ja |
| 33. | Voorbereiding Schoolbrug | 0 | 0 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 | Ja |
| Totaal | 9.288 | 4.081 | 4.158 | 1.116 | 0 | 0 | 0 | 9.355 | ||
5. Buitensportaccommodaties
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 5. Buitensportaccommodaties| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Sportpark kern Abcoude - FC Abcoude veld 1 | 500 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 | 0 | 500 | Nee |
| 2. | Sportpark kern Abcoude - Miniveld sportpark Abcoude | 90 | 0 | 0 | 90 | 0 | 0 | 0 | 90 | Nee |
| 3. | Sportpark kern Mijdrecht - Argon veld 1 | 500 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 | 0 | 500 | Nee |
| 4. | Sportpark kern Vinkeveen - Hertha veld 1 | 500 | 0 | 0 | 500 | 0 | 0 | 0 | 500 | Nee |
| 5. | Sportpark kern Abcoude - HV Abcoude veld 1 | 520 | 0 | 520 | 0 | 0 | 0 | 0 | 520 | Nee |
| 6. | Sportpark kern Mijdrecht - Argon veld 3 toplaagvervanging | 400 | 0 | 400 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | Nee |
| 7. | Sportpark kern Mijdrecht - HV Mijdrecht veld 1 vervanging van veld | 520 | 0 | 0 | 520 | 0 | 0 | 0 | 520 | Nee |
| 8. | Sportpark kern Mijdrecht - Korfbal ovalen vervangen | 45 | 0 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 45 | Nee |
| 9. | Sportpark kern Vinkeveen - Korfbal ovalen vervangen |
45 | 0 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 45 | Nee |
| 10. | Grond combibaan | 1.350 | 0 | 0 | 375 | 325 | 325 | 325 | 1.350 | Nee |
| 11. | Sportpark Wilnis - CSW veld 4 toplaag vervanging |
400 | 0 | 400 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | Nee |
| Totaal | 4.870 | 0 | 1.410 | 2.485 | 325 | 325 | 325 | 4.870 | ||
6. Facilitaire zaken en huisvesting
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 6. Facilitaire zaken en huisvesting| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Voorbereiding nieuw gemeentehuis | 2.350 | 1.266 | 1.084 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.350 | Nee |
| 2. | Vervangen kantoormeubilair | 50 | 0 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| Totaal | 2.400 | 1.266 | 1.109 | 25 | 0 | 0 | 0 | 2.400 | ||
7. Fiets- en busvoorzieningen
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 7. Fiets- en busvoorzieningen| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Aanpassen diverse bushaltes (incl. realisatie extra fietsparkeerplekken) | Bekostigd via provinciale bijdragen | 0 | 23 | -23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Nee |
| 2. | OV-hub Mijdrecht Centrum | 150 | 13 | 137 | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 | Nee |
| 3. | Fietsenstalling station Abcoude - Bekostigd via provinciale bijdragen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Nee |
| Totaal | 150 | 36 | 114 | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 | ||
8. Onderwijshuisvesting
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 8. Onderwijshuisvesting| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Onderwijshuisvesting Hofland | 9.992 | 9.423 | 569 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.992 | Nee |
| 2. | Nieuwbouw Christelijk Nationale Basisschool Abcoude | 6.853 | 236 | 200 | 2.000 | 2.200 | 2.217 | 0 |
6.853 |
Nee |
| 3. | Nieuwbouw RKBS Paulus |
4.173 | 356 | 0 | 500 | 500 | 1.409 | 1.408 | 4.173 | Nee |
| 4. | Vernieuwen dak Brede school Present |
130 | 0 | 130 | 0 | 0 | 0 | 0 | 130 | Nee |
| 5. | MJOP - Brede school Present | 34 | 0 | 0 | 34 | 0 | 0 | 0 | 34 | Nee |
| 6. | Onderwijsleerpakket/meubilair basisschool Willespoort | 26 | 0 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 | Nee |
| 7. | Noodlokalen onderwijs |
325 | 300 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 325 | Nee |
| 8. | Nieuwbouw PCBS Koningin Juliana | 6.438 | 268 | 570 | 2.895 | 2.705 | 0 | 0 | 6.438 | Nee |
| Totaal | 27.971 | 10.583 | 1.520 | 5.429 | 5.405 | 3.626 | 1.408 | 27.971 | ||
9. Openbare verlichting
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 9. Openbare verlichting| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Openbare verlichting - masten | 459 | 413 | 46 | 0 | 0 | 0 | 0 | 459 | Nee |
| 2. | Openbare verlichting - masten | 414 | 0 | 300 | 114 | 0 | 0 | 0 | 414 | Nee |
| 3. | Openbare verlichting - armaturen | 551 | 0 | 300 | 100 | 0 | 0 | 0 | 400 | Ja |
| Totaal | 1.424 | 413 | 646 | 214 | 0 | 0 | 0 | 1.273 | ||
10. Recreatie
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 10. Recreatie| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Beschoeiing legakkers tweede fase | 1.970 | 0 | 200 | 1.770 | 0 | 0 | 0 | 1.970 | Nee |
| 2. | Beschoeiing legakkers derde fase | 1.150 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.346 | 2.346 | Ja |
| 3. | Beschoeiing legakkers vierde fase | 1.196 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Ja |
| Totaal | 4.316 | 0 | 200 | 1.770 | 0 | 0 | 2.346 | 4.316 | ||
11. Riolering
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 11. Riolering| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Maatregelen klimaatadaptie 2020 | 200 | 154 | 0 | 46 | 0 | 0 | 0 | 200 | Nee |
| 2. | Vervanging en renovatie riool 2022 | 200 | 180 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | Nee |
| 3. | Vervanging en renovatie riool 2023 | 200 | 0 | 50 | 150 | 0 | 0 | 0 | 200 | Nee |
| 4. | Riolering - Geerkade | 35 | 0 | 30 | 5 | 0 | 0 | 0 | 35 | Nee |
| 5. | Vervanging en renovatie riool 2024 | 120 | 108 | 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 120 | Nee |
| 6. | Maatregelen klimaatadaptie 2024 | 50 | 0 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 7. | Maatregelen klimaatadaptie 2025 | 50 | 0 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 8. | Vervanging en renovatie riool 2025 | 260 | 0 | 0 | 260 | 0 | 0 | 0 | 260 | Nee |
| 9. | Vervangen Individuele Behandeling van Afvalwater (IBA) 2025 | 35 | 0 | 0 | 35 | 0 | 0 | 0 | 35 | Nee |
| 10. | Renovatie 4 hoofdgemalen 2025 | 400 | 152 | 158 | 90 | 0 | 0 | 0 | 400 |
Nee |
| 11. | Riolering - Hogedrukspuit | 28 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 | Nee |
| 12. | Maatregelen klimaatadaptie 2026 |
50 | 0 | 0 | 50 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 13. | Vervanging en renovatie riool 2026 |
350 | 0 | 0 | 350 | 0 | 0 | 0 | 350 | Nee |
| 14. | Riolering - Burgemeester Padmosweg |
450 | 0 | 200 | 250 | 0 | 0 | 0 | 450 | Nee |
| 15. | Riolering - Hogedrukspuit |
24 | 0 | 34 | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 | Ja |
| 16. | Riolering - Iveco 50C15 rioolonderhoud |
75 | 0 | 89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 89 | Ja |
| 17. | Riolering - Baambrugse Zuwe | 2.500 | 0 | 500 | 1.850 | 150 | 0 | 0 | 2.500 | Nee |
| 18. | Riolering - Herenweg | 100 | 0 | 50 | 50 | 0 | 0 | 0 | 100 | Nee |
| Totaal | 5.127 | 594 | 1.259 | 3.148 | 150 | 0 | 0 | 5.151 | ||
12. Vastgoed
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 12. Vastgoed| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | MJOP 2023 - Piet Mondriaangebouw | 144 | 0 | 0 | 144 | 0 | 0 | 0 | 144 | Nee |
| 2. | MJOP 2023 - Gemeentewerf Abcoude | 35 | 0 | 0 | 35 | 0 | 0 | 0 | 35 | Nee |
| 3. | MJOP 2023 - Gemeentewerf Mijdrecht | 102 | 0 | 0 | 102 | 0 | 0 | 0 | 102 | Nee |
| 4. | MJOP 2023 - NME-gebouw | 340 | 19 | 321 | 0 | 0 | 0 | 0 | 340 | Nee |
| 5. | MJOP 2023 - Woning Winkeldijk 33 | 39 | 0 | 0 | 39 | 0 | 0 | 0 | 39 | Nee |
| 6. | MJOP 2023 - Woning Winkeldijk 48 | 97 | 0 | 0 | 97 | 0 | 0 | 0 | 97 | Nee |
| 7. | MJOP 2023 - Brugwachtersverblijven 1 - 4 | 18 | 0 | 0 | 18 | 0 | 0 | 0 | 18 | Nee |
| 8. | MJOP 2023 - Overige gebouwen | 30 | 2 | 14 | 14 | 0 | 0 | 0 | 30 | Nee |
| 9. | MJOP 2024 - Piet Mondriaangebouw | 62 | 45 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 | Nee |
| 10. | MJOP 2024 - Gemeentewerf Wilnis | 330 | 0 | 0 | 330 | 0 | 0 | 0 | 330 | Nee |
| 11. | MJOP 2024 - NME-gebouw | 98 | 0 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 98 | Nee |
| 12. | MJOP 2024 - Overige gebouwen | 34 | 0 | 0 | 34 | 0 | 0 | 0 | 34 | Nee |
| 13. | MJOP 2025 -Jongerencentrum Tumult | 445 | 0 | 0 | 445 | 0 | 0 | 0 | 445 | Nee |
| 14. | MJOP 2025 - Gemeentewerf Wilnis | 63 | 0 | 0 | 63 | 0 | 0 | 0 | 63 | Nee |
| 15. | MJOP 2025 - Brandweerkazerne Mijdrecht | 79 | 0 | 0 | 79 | 0 | 0 | 0 | 79 | Nee |
| 16. | MJOP 2025 - NME-gebouw | 152 | 0 | 152 | 0 | 0 | 0 | 0 | 152 | Nee |
| 17. | MJOP 2025 - Overige gebouwen | 16 | 0 | 0 | 16 | 0 | 0 | 0 | 16 | Nee |
| 18. | MJOP 2025 - Woning Herenweg 196 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Ja |
| 19. | MJOP 2025 - Brugwachtersverblijven 1 - 4 | 41 | 0 | 0 | 41 | 0 | 0 | 0 | 41 | Nee |
| 20. | Nieuwbouw dorpshuis Willistee | 3.575 | 17 | 58 | 1.400 | 1.400 | 700 | 0 | 3.575 | Nee |
| 21. | MJOP 2026 - Piet Mondriaangebouw | 32 | 0 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 | Nee |
| 22. | MJOP 2026 - Gemeentewerf Abcoude |
140 | 0 | 0 | 140 | 0 | 0 | 0 | 140 | Nee |
| 23. | MJOP 2026 - Gemeentewerf Mijdrecht |
179 | 0 | 0 | 179 | 0 | 0 | 0 | 179 | Nee |
| 24. | MJOP 2026 - Gemeentewerf Wilnis |
89 | 0 | 0 | 89 | 0 | 0 | 0 | 89 | Nee |
| 25. | MJOP 2026 - Overige gebouwen |
94 | 0 | 0 | 94 | 0 | 0 | 0 | 94 | Nee |
| 26. | Brandweerkazerne Vinkeveen batterij | 0 | 0 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 48 | Ja |
| Totaal | 6.266 | 83 | 740 | 3.359 | 1.400 | 700 | 0 | 6.282 | ||
13. Voertuigen en materialen
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 13. Voertuigen en materialen| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Iveco pick up kieper | 174 | 29 | 145 | 0 | 0 | 0 | 0 | 174 | Nee |
| 2. | Iveco pick up | 87 | 0 | 87 | 0 | 0 | 0 | 0 | 87 | Nee |
| 3. | New Holland Boomer tractor | 60 | 0 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 | Nee |
| 4. | John Deere cirkelmaaier | 40 | 0 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | Nee |
| 5. | Diece Verreiker | 75 | 0 | 95 | 0 | 0 | 0 | 0 | 95 | Ja |
| 6. | Volvo FM 37-BGG-4 |
125 | 0 | 90 | 90 | 0 | 0 | 0 | 180 | Ja |
| 7. | Kraan FM Volvo |
125 | 0 | 70 | 70 | 0 | 0 | 0 | 140 | Ja |
| Totaal | 686 | 29 | 587 | 160 | 0 | 0 | 0 | 776 | ||
14. Wegen
Terug naar navigatie - 3 | Voortgang investeringen - 14. Wegen| Nr. | Omschrijving | Budget | Bestedingen | Aanpassing | ||||||
| t/m 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Totaal | ||||
| 1. | Wegen - 2e Velddwarsweg (Mijdrecht) | 50 | 2 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 2. | Wegen - 2e Velddwarsweg (Mijdrecht) | 930 | 2 | 300 | 628 | 0 | 0 | 0 | 930 | Nee |
| 3. | Wegen - Molenland (Wilnis) | 925 | 876 | 0 | 49 | 0 | 0 | 0 | 925 | Nee |
| 4. | Wegen - Burgemeester Padmosweg (Wilnis) | 50 | 0 | 40 | 10 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 5. | Wegen - Dukaton (Mijdrecht) | 2.470 | 77 | 20 | 2.373 | 0 | 0 | 0 | 2.470 | Nee |
| 6. | Wegen - Veldweg (Waverveen) | 250 | 14 | 250 | 236 | 0 | 0 | 0 | 500 | Ja |
| 7. | Wegen - Burgemeester Padmosweg (Wilnis) | 50 | 0 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 8. | Wegen - Baambrugse Zuwe (Vinkeveen) | 150 | 79 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 | Nee |
| 9. | Wegen - Botsholsedwarsweg (Waverveen) | 120 | 32 | 88 | 0 | 0 | 0 | 0 | 120 | Nee |
| 10. | Wegen - 'Groen groeit mee' | Aankoop grond voor ontsluiting Oosterland | 20 | 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 | Nee |
| 11. | Wegen - Opknappen omgeving Zuiderwaard Winkelcentrum | 150 | 0 | 0 | 150 | 0 | 0 | 0 | 150 | Nee |
| 12. | Wegen - Wethouder van Damlaan (Wilnis) | 50 | 0 | 0 | 50 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 13. | Wegen - Herinrichting Rijkstraatweg in Baambrugge | 888 | 763 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 830 | Ja |
| 14. | Wegen - Veldweg | 250 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Ja |
| 15. | Wegen - Burgemeester Padmosweg (Wilnis) |
2.780 | 0 | 0 | 0 | 2.780 | 0 | 0 | 2.780 | Nee |
| 16. | Wegen - Cliffordweg |
50 | 0 | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 | 50 | Nee |
| 17. | Wegen - Botsholsedwarsweg (Waverveen) |
2.600 | 0 | 0 | 2.600 | 0 | 0 | 0 | 2.600 | Nee |
| 18. | Wegen - Opknappen omgeving Zuiderwaard Winkelcentrum |
150 | 0 | 0 | 0 | 150 | 0 | 0 | 150 | Nee |
| 19. | Wegen - Mijdrechtsedwarsweg | 500 | 0 | 500 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | Nee |
| 20. | Wegen - Wethouder van Damlaan (Wilnis) | 200 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 | 200 | Nee |
| 21. | Wegen - Baambrugse Zuwe betonlaag | 15.000 | 0 | 0 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 0 | 15.000 | Nee |
| 22. | Wegen - Baambrugse Zuwe slijtlaag |
1.700 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.500 | 200 | 1.700 | Nee |
| 23. | Wegen - Beschoeiing Baambrugse Zuwe | 1.000 | 0 | 200 | 800 | 0 | 0 | 0 | 1.000 | Nee |
| 24. | Wegen - Oeverconstructie Angstel Mijdrecht | 1.780 | 0 | 30 | 1.750 | 0 | 0 | 0 | 1.780 | Nee |
| 25. | Wegen - Herenweg Vinkeveen | 600 | 0 | 800 | 0 | 0 | 0 | 0 | 800 | Ja |
| 26. | Wegen - Herinrichting Bonkestekersweg | Bekostigd via Rijksbijdragen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Nee |
| 27. | Wegen - 'Groen groeit mee' | Aanleg fietsbrug en overige infrastructurele maatregelen Oosterland |
100 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 100 | Nee |
| 28. | Wegen - Westerlandweg | 0 | 0 | 30 | 20 | 0 | 0 | 0 | 50 | Ja |
| Totaal | 32.813 | 1.845 | 2.539 | 13.991 | 7.930 | 6.500 | 200 | 33.005 | ||
4 | Verloopoverzicht begrotingsresultaat 2026
Na het vaststellen van de begroting 2026 op 30 oktober 2025 zijn er diverse raadsbesluiten genomen. Deze besluiten werken door op het begrotingsresultaat 2026. Een specificatie hiervan is hieronder opgenomen.
| Verloopoverzicht resultaat 2026 (bedrag x € 1.000) | ||
| Omschrijving | Bedrag | Raadsbesluit |
| Begrotingsresultaat 2026 voor wijziging | 29 | 30 oktober 2025 |
| Wijzigingen: | ||
|
-50 | 20 november 2025 |
|
19 | 5 maart 2026 |
|
-716 | 2 juli 2026 |
| Begrotingsresultaat 2026 na wijziging (- tekort + = overschot) | -718 | Peildatum 1 september 2026 |
5 | Verloopoverzicht reserves 2026
Verloopoverzicht reserves 2026
Terug naar navigatie - 5 | Verloopoverzicht reserves 2026 - Verloopoverzicht reserves 2026
| Verloopoverzicht reserves 2026 (bedragen x € 1.000) | |||||
| Saldo 1/1/2026 | Resultaat 2025 | Structureel | Incidenteel | Saldo 31/12/2026 | |
| Algemene reserve | 13.886 | 8.871 | 0 | 3.138 | 25.895 |
| Bestemmingsreserves | 8.780 | 0 | -419 | -50 | 8.311 |
| Resultaat 2025 | 8.871 | -8.871 | 0 | 0 | 0 |
| Totaal | 31.537 | 0 | -419 | 3.088 | 34.206 |