B24 | 2.8.4 We hechten belang aan talentontwikkeling in kunst en cultuur

Kwaliteit (indicator)

G

Kwaliteit (toelichting)

  • Kunstonderwijs: Cultuurpunt DRV, Cultuurhuis Piet Mondriaan en Kunst Centraal geven gezamenlijk het cultuureducatieprogramma vorm op de 19 basisscholen in gemeente De Ronde Venen. Dit bestaat uit lessen van professionele kunstvakdocenten, lessen over lokale cultuur en erfgoed en bezoek aan theatervoorstellingen. Daarnaast organiseren Cultuurpunt en Cultuurhuis in de zomervakantie de Vakantie Cultuurweek, waarbij basisschoolleerlingen vijf ochtenden allerlei soort kunst en cultuurworkshops kunnen volgen tegen gereduceerd tarief.
  • Eenmalige subsidies 2024: ca. 20% (7.000 euro) van het incidenteel subsidiebudget is besteed aan musicaltheater en musicalworkshops voor de jeugd tussen 8 en 23 jaar.
  • Tijdens de Feestweek Abcoude is een Feest voor de Jeugd georganiseerd, deels met cultuurbudget (2.500 euro) en deels bewonersbudget (1.500 euro). De Feestweek had de laatste jaren veel overlast van de jeugd, vandaar dit initiatief.
  • De bibliotheek is aan het onderzoeken of ze zelfstudie-uren kan organiseren voor jongeren. De bibliotheek in Mijdrecht wordt nu veel bezocht door jongeren om te gamen.